صفحه اول   -   تماس با ما   -   عضویت
نام کاربری:   کلمه عبور: عضویت در سایت / یادآوری کلمه عبور؟
> گروه اخبار > اخبار مدرسه > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


والدینی که فزرند خود را از تحصیل محروم کنند مجرم شناخته میشوند
نگارنده خبر: مدیر محتوا
تاریخ ثبت:1393/6/14

علي اصغر فاني در گردهمايي مسئولان حوزه زنان وزارت آموزش و پرورش، با تأکيد بر ضرورت گسترش پوشش تحصيلي دانش آموزان اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه، قانون اجباري بودن تحصيل تا پايان دوره متوسطه اول (راهنمايي) را لحاظ مي کنيم.

 

 وي با اشاره به اينکه والديني که فرزند خود را از تحصيل محروم کنند، مجرم شناخته مي شوند، گفت: در حال حاضر، دختران فراواني از پوشش تحصيلي محروم هستند که دردوره متوسطه دوم (دبيرستان)، اين ميزان بيشتر است.

فاني ادامه داد: در برنامه چهارم توسعه، تحصيل اجباري تا پايان متوسطه اول لحاظ شده بود اما اجرايي نشد که اين موضوع را در برنامه ششم لحاظ مي کنيم.

وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه آموزش و پرورش دختران در مناطق روستايي، عشايري و مرزي و فني و حرفه اي با مشکل روبروست، خاطرنشان کرد: امسال مصمم هستيم در معاونت آموزش ابتدايي حتي يک دانش آموز خارج از مدرسه نماند. در برخي از مناطق به دليل مسائل فرهنگي، دختران را به مدرسه نمي فرستند که بايد خانه به خانه اين مسائل را پيگيري کنيم.

وي ادامه داد: بخش عمده اي از توليد بيسوادي مربوط به دختران است که در اين زمينه، توسعه مدارس شبانه روزي دختران در دوره متوسطه اول و دوم و نظام روستامرکزي مدنظر است. با توجه به هزينه بالاي مدارس، نظام شبانه روزي روستامرکزي از اولويت بيشتري برخوردار است.

فاني در ادامه تاکيد کرد: معاونت آموزشي بايد با پيگيري دفتر امور زنان وزارتخانه، برنامه ريزي محتوايي براي دختران را دنبال کند. بسيار مهم است که ما آموزش و پرورش پسرانه نداشته باشيم.

نه اينکه برنامه متفاوت براي دختران تنظيم کنيم؛ بلکه فعاليت مکمل براي پاسخگويي به نيازهاي آن ها را تعريف کنيم.وي تربيت نسل آينده را تابعي از تربيت دختران دانست و افزود: با توجه به اينکه آموزش و پرورش مکلف به تربيت 5/ 12ميليون دانش آموز کشور است به نظر مي رسد تربيت دختران بايد در اولويت قرار گيرد تا بتوانيم نسل آينده بهتري را پرورش دهيم.

وي با اشاره به توانمندي هاي بالا زنان در حوزه هاي مديريت، سازماندهي و نظارت گفت: تجربه نشان مي دهد مديريت زنان در حوزه هاي سرپرستي و نظارت نسبت به مردان قوي تر است که شاهد آن طراوت و زيبايي ظاهري و معنوي مدارس دخترانه در مقايسه با مدارس پسرانه مي باشد.

وي شناسايي استعداد ها را شرط دوم حضور زنان در حوزه هاي مديريت خواند و تاکيد کرد: بايد متناسب با توان افراد به آن ها مديريت واگذار شود تا تناسب ميان توانمندي افراد و پذيرش مسئوليت در رسيدن به اثربخشي رعايت شود.

فاني آموزش و توانمندسازي زنان را سومين پيش نياز مديريت زنان معرفي و خاطرنشان کرد: يکي از لوازم اين پيش شرط تفويض اختيار است که بايد بانوان قبل از تصدي پست آموزش هاي لازم را ببينند تا توانمند سازي در آن ها تقويت شود.

وزير آموزش و پرورش افزايش پوشش حداکثري تحصيل دانش آموزان دختر را يکي از ماموريت هاي ويژه آموزش و پرورش خواند و تاکيد کرد: برطبق قانون چهارم و ششم توسعه تحصيل تا پايان دوره متوسطه اول اجباري است و بايد براي افزايش پوشش تحصيلي دختران در مناطق روستايي، عشايري و مرزي از توسعه مدارس شبانه روزي و روستا مرکزي استفاده کرد.

 سلامت نیوز


تعداد مطالعه 1039 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
دوره پیش دبستانی دو ساله می شود
غلط در کتاب‌های درسی زبان فارسی!
انجام تکالیف بچه ها در خانه را سازماندهی کنید !
والدین کلاس اولی ها،بخوانند!
دانش آموزان روزهای امتحان چه بخورند؟
رابطه بازی‌های رایانه‌ای با درس نخواندن!
کوچکترین مدرسه دنیا در استان زنجان
کودکانتان را پس از مدرسه ماساژ دهید
آموزش مهارت زندگی و پیشگیری از اعتیاد به دانش آموزان ابتدایی
با حواس پرتی سرکلاس چه کنیم؟
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <