صفحه اول   -   تماس با ما   -   عضویت
نام کاربری:   کلمه عبور: عضویت در سایت / یادآوری کلمه عبور؟
> گروه اخبار > اخبار سلامت > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


۱۷ کودک مبتلا به اسکولیوز شدید درمان میشوند
نگارنده خبر: مدیر محتوا
تاریخ ثبت:1393/6/14

از روز دوشنبه هفته جاری ۱۷ کودک مبتلا به اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات شدید، در بیمارستان مرکز نورافشار تهران بستری شدند تا با دستان توانای تیم پزشکان بین المللی و پزشکان حاذق ایرانی همراه شان که برای درمان کودکان تحت پوشش زنجیره امید به این بیمارستان آمده اند درمان شوند.

 

 بسیاری از این کودکان تا پیش از این به علت کمبود تجهیزات لازم برای رصد اعصاب نخاعی در طول جراحی در ایران قابل جراحی نبودند و در صورت نیاز فوری به جراحی یا مجبور بودند به خارج از کشور اعزام شوند، یا اینکه به علت پیشرفت بیماری و تشدید آسیب نخاعی دچار فلج و از کار افتادگی می شدند.


اکنون بیش از یک سال است که موسسه خیریه زنجیره امید با وارد کردن تجهیزات لازم برای درمان این کودکان، وهمچنین با استفاده از پزشکان با تجربه بین المللی در زمینه مشکلات ستون فقرات و همراهی بهترین پزشکان ایرانی، امکان جراحی این کودکان را در داخل ایران فراهم کرده است.

دستگاه نرومانیتورینگ با نرم افزار ویژه ستون فقرات که سال ۱۳۹۱ توسط موسسه خیریه زنجیره امید خریداری و به کشور وارد شد و آموزش استفاده از آن به پزشکان ایرانی داده شد، به صورت اختصاصی برای جراحی ستون فقرات و درمان اسکولیوز به کار می رود و اکنون در بیمارستان نورافشار تهران قرار دارد تا به درمان کودکان تحت پوشش زنجیره کمک کند.


هر چند هزینه های کادر درمانی و پزشکان در جراحی این کودکان به دلیل خدمات داوطلبانه پزشکان بین المللی و داخلی ناچیز است و هر چند بیمارستان نورافشار تخفیف ویژه ای برای بیماران تحت پوشش زنجیره امید برای هزینه های تخت و اقامت در نظر می گیرد، اما درمان کودکان مبتلا به اسکولیوز هزینه های بسیار زیادی در بر دارد، هزینه های تخت و اقامت بیماران در بیمارستان و همچنین تامین تجهیزات شامل پلاتین، دیاپازن، راد، بن گرفت و ابزار گران قیمت دیگری که برای عمل جراحی ستون فقرات این کودکان لازم است، نیازمند کمک نیکوکاران و خیرین است، تا این کودکان بتوانند با بهبود وضع ستون فقرات شان زندگی سالم پیش رو داشته باشند و بسیاری از آنها از آسیب های جدی نخاعی و فلج در آینده نجات پیدا کنند.


همچنین به این دلیل که کودکان پس از جراحی و پیش از آن نیاز به مراقبت های ویژه و خاص دارند، بنا به تشخیص تیم فوق تخصصی موسسه تصمیم گرفته شده است این کودکان در بیمارستان نورافشار تهران که امکانات کاملی برای این منظور دارد و همچنین محل استقرار تنها دستگاه نرومانیتورینگ برای جراحی ستون فقرات در ایران است، جراحی شوند.

در نتیجه هزینه های درمان کودکان در این بیمارستان موقوفه که تحت نظر جمعیت هلال احمر ایران اداره می شود، مشمول طرح تحول نظام سلامت و پرداخت ۹۰ درصد هزینه تجهیزات از سوی دولت نمی شود.


برای کمک به تامین تجهیزات مورد نیاز برای درمان و پرداخت هزینه های اقامت در بیمارستان این ۱۷ کودک، که هر کدام از آنها هزینه ای نزدیک به ۱۶ میلیون تومان نیاز دارند. از آنجا که درمان این کودکان در بیمارستان نورافشار تهران انجام می شود، تمام هزینه های تجهیزات و هزینه تخت و اقامت باید از طرف موسسه خیریه زنجیره امید تامین شود که برای تامین هزینه ها متکی به کمک های نیکوکاران و حامیانش است.


همین امروز با کمک به یکی از این ۱۷ کودک، به بهبود زندگی او کمک کنید و شرایطی فراهم کنید تا بتواند زندگی سالم و امیدوارانه ای پیش رو داشته باشد.

شماره حساب زنجیره امید برای کمک به درمان کودکان مبتلا به اسکولیوز: ۳۴۳۴۳۴۳-۱۳۰۰ بانک مسکن شعبه شهید خدامی
شماره کارت عابربانک: ۰۶۴۴-۵۲۹۵-۲۳۱۴-۶۲۸۰ بانک مسکن – موسسه خیریه زنجیره امید
پرداخت اینترنتی: zanjirehomid.com/donate
فهرست کودکان بیمار بستری در بیمارستان نورافشار:
۱- حسین ر.
۲- ستایش س.
۳- ابوالفضل پ.
۴- محمد امین ج.
۵- نسا ح.
۶- مهدیه پ.
۷- فاطمه س.
۸- حسن ر.
۹- آتنا و.
۱۰- مونا ا.
۱۱- ثریا ه.
۱۲- شیما م.
۱۳- نسترن و.
۱۴- فاطمه ش.
۱۵- فرشته م.
۱۶. رومینا ف.
17-مریم ا.

سلامت نیوز


تعداد مطالعه 1015 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
۵ روش بـرای داشـتـن یـک کـودک خـوشـبـخـت
فواید طبی بوسیدن کودک
با نوزادتان به گردش برويد
لواشك
ماده غذایی مفید برای بهبود سرفه کودکان
عفونتها،عامل افزايش تولد نوزادان نارس هستند
پنج توصیه برای اینکه فرزندتان در زمستان سرما نخورد
لوزه كودك را باید درآورد یا نه؟‏
آنتی بیوتیک ها در درمان سرماخوردگی تاثیری ندارد
مضرات خوردن چیپس و پفک
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <